Odgovori 
Crvenilo od bubuljica
oxer Nije na vezi
Teen Učesnik
*

Poruka: 7
Given 0 thank(s) in 0 post(s)
Poruka: #1
Crvenilo od bubuljica
Moze mala pomoc Pokvaren zub

imam poneki miteser na licu i inace fleke tj crvenilo od bubuljica koje jedva nestaju, po obrazima i celu nemam skoro nista ali po vratu i bradi imam tih crvenih tackica. Inace mi je masna koza. Kako da uklonim to crvenilo?

Nije znaci nista opasno niti odurno, ali lice mi se prebrzo masti.

Da li ima iko iskustva kod koga mogu da odem profesionalno da mi ocisti lice od mitesera (vidio sam to negdje da ima) i da mi preporuci sta da koristim za cisto lice. Do sada sam koristio neki kao tecni sapun (cleanser) cime ocistim lice i onda namazem kremom protiv crvenila (koja isusi kozu dovoljno, najvise mi je pomogla). Solea neka Sokiran

Preparati bazirani na alkoholu niti Clean & Clear mi nikad nisu pomogli.

I cuo sam da se koza treba brze regenerisati da ne bi ostajale te fleke. Ima neki trik sa zumancetom i kasikicom meda ?

Naravno ako bi neko mogao preporociti dobrog dermatologa da mi kaze sta bi trebao koristiti i kozmeticara da mi ocisti jednom lice ? Smijesak

molim odgovore LOL
07-09-2008 06:42 PM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
kokica Nije na vezi
Pro Maneken-ka

Poruka: 1,456
Poruka: #2
RE: Crvenilo od bubuljica
pa,ako nemas mnogo bubuljica i mitesera,onda ti ne trba dermatolog.mozes otici do kozmeticara,jer mitisere sigurno ne mozes ukloniti kao onim blackhead clen clear,to su ti samo reklame.jedino istiskanjem,pa otidji kod kozemticara.ja imam mnogo problema sa tim,i idem 3 godine kod dermatologa,i do sad mi je najvise pomogao eucerin zeleni losion,koza se manje masti,a isto tako su oooodlicne i violeta anti acne vlazne maramice,koje smanjuju masnocu,pa ih mozes bilo gdje upotrijebiti.ako ti se pojavi neka bubuljica onda mozes iskoristiti miksturu(ne znam kako se pise,ali mozes je dobiti u apoteci)i ona je isto odlicna,preko noci isusi neku bubuljicu koja se pojavi.
mislim da te kreme clean&clear,puzzle,i tako ti,nisu dovoljno dobre,i da samo one dermatolosi ispitane i provjerene(a to su eucerin i vichy)mogu pomoci.

Zaljubljen/a Sve je lako kad si mlad ... Zaljubljen/a
07-09-2008 07:57 PM
Svibanjska noć Odsutan
Pro Maneken-ka

Poruka: 2,614
Poruka: #3
Slican problem i ja imam i to sa crvenilom na licu ostalo od akni i pristeva.S nicim se neda ukloniti,ni sa jednom kremom, jer je bilo previse izritirano od akni i pristeva tako da mi je gornji sloj koze ostecen.Tako je vjerojatno i kod tebe.Sto se tice mitesera to ti preporucam kozmeticara jer miteseri nisu veliki problem i daju se lako rjesit.Sto se tice crvenila od pristica za to ti nikako ne preporucam kozmeticara jer oni nisu obuceni zato da bi uklanjali upalne procese akni.Zato idi dermatologu.Neka odredi koji tip koze imas i zato ce ti dati odgovarajucu njegu.Crvenilo se danas jako tesko uklanja jer ima vise razloga.Jedan od razloga je nadrazena koza nastala od iritacije proizvoda za njegu koze i od akni a drugi razlog su popucale kapilare,sto nije kod tebe.
Za kozmetiku ti preporucujem od kolekcije Afrodita Acne Stop u kojem imas cjeli komplet pjenu za ciscenje,kremu,losion i masku za lice.To ti je 100 posto prirodno i u sebi ne sadrzi kemijskih proizvoda vec ulje cajevca koji je jako dobro poznati antiseptik.Ukucaj u google kozmetika afrodita ili Acne Stop i sigurno ces naci.Ja ti to svakako preporucujem jer je meni lice od akni bilo katastrofa,od toga mi se jedino ocistilo.
Za uklanjanje crvenila ima jedna krema koju sam ja kupila zove se Contrakel ali se ona mora koristiti na ociscenu kozu,dakle kada koza nema vise iritacije.Smanjuje oziljke,flekove,crvenilo od akni i to....
Ja ti za pocetak svakako preporucujem odlazak dermatologu ali znaj da ni to nije garancija da ce ti se lice ocistiti.Ja sam probala sa biljnom kozmetikom gdje sam koristila ulje za njegu suhe koze i djelovalo je.Inace sam isprobala puno toga tako da zaista znam sta bi djelovalo sta ne.I jos nesto,ako ti je koza jako suho,izbjegavaj kremu koja bi ju jos vise isusila,bolje si kupi neku koja ima vise hidratacije.Ja sam sebi kupila od Nivea Body mljeko za tjelo i sa tim se mazem po licu i odlicno je.Koza na licu me uopce ne zateze,nije suha,glatka je na dodir a jednom dnevno mogu namazati i da traje i po 2 dana.
Ja sam sebi iskombinirala tako.Eto nadam se da sam ti pomogla,ako te jos nesto zanima slobodno pitaj
(Zadnja izmena: 08-09-2008 01:46 AM od Svibanjska noć.)
08-09-2008 01:42 AM
oxer Nije na vezi
Teen Učesnik
*

Poruka: #4
Svibanjska noć Piše:Slican problem i ja imam i to sa crvenilom na licu ostalo od akni i pristeva.S nicim se neda ukloniti,ni sa jednom kremom, jer je bilo previse izritirano od akni i pristeva tako da mi je gornji sloj koze ostecen.Tako je vjerojatno i kod tebe.Sto se tice mitesera to ti preporucam kozmeticara jer miteseri nisu veliki problem i daju se lako rjesit.Sto se tice crvenila od pristica za to ti nikako ne preporucam kozmeticara jer oni nisu obuceni zato da bi uklanjali upalne procese akni.Zato idi dermatologu.Neka odredi koji tip koze imas i zato ce ti dati odgovarajucu njegu.Crvenilo se danas jako tesko uklanja jer ima vise razloga.Jedan od razloga je nadrazena koza nastala od iritacije proizvoda za njegu koze i od akni a drugi razlog su popucale kapilare,sto nije kod tebe.
Za kozmetiku ti preporucujem od kolekcije Afrodita Acne Stop u kojem imas cjeli komplet pjenu za ciscenje,kremu,losion i masku za lice.To ti je 100 posto prirodno i u sebi ne sadrzi kemijskih proizvoda vec ulje cajevca koji je jako dobro poznati antiseptik.Ukucaj u google kozmetika afrodita ili Acne Stop i sigurno ces naci.Ja ti to svakako preporucujem jer je meni lice od akni bilo katastrofa,od toga mi se jedino ocistilo.
Za uklanjanje crvenila ima jedna krema koju sam ja kupila zove se Contrakel ali se ona mora koristiti na ociscenu kozu,dakle kada koza nema vise iritacije.Smanjuje oziljke,flekove,crvenilo od akni i to....
Ja ti za pocetak svakako preporucujem odlazak dermatologu ali znaj da ni to nije garancija da ce ti se lice ocistiti.Ja sam probala sa biljnom kozmetikom gdje sam koristila ulje za njegu suhe koze i djelovalo je.Inace sam isprobala puno toga tako da zaista znam sta bi djelovalo sta ne.I jos nesto,ako ti je koza jako suho,izbjegavaj kremu koja bi ju jos vise isusila,bolje si kupi neku koja ima vise hidratacije.Ja sam sebi kupila od Nivea Body mljeko za tjelo i sa tim se mazem po licu i odlicno je.Koza na licu me uopce ne zateze,nije suha,glatka je na dodir a jednom dnevno mogu namazati i da traje i po 2 dana.
Ja sam sebi iskombinirala tako.Eto nadam se da sam ti pomogla,ako te jos nesto zanima slobodno pitaj

Hvala na odgovorima Smijesak
samo kojeg kozmeticara da posjetim, znas li nekog privatnog ovdje u Sarajevu LOL

a koza mi je masna, a kad npr ocistim lice (pjenom za ciscenje) osjetim da je zategnuta ali i cista. Nakon toga samo je namazem tom kremom protiv crvenila i to je to. Jednu sam noc slucajno zaboravio staviti kremu protiv crvenila i ujutru me docekalo 10 onih malih zutih bubuljica.

I moze li kozmeticar ocistiti lice ono odem na tretman i trenutno se popravi situacija ? mislim na mitesere
08-09-2008 02:36 AM
Svibanjska noć Odsutan
Pro Maneken-ka

Poruka: #5
Ja ti ne zivim u Bosni ja sam iz CroatiePokvaren zub Smijesak
Mislim da nebi trebao mazati tom kremom ako ti toliko isusuje kozu iako je djelotvorna.Jel sa jedne strane ti cisti lice a sa druge ga isusuje.
A kuzis,ako jednom zaboravis namazat normalno da ce se vratiti.Tako je i meni bilo jet treba kozu naviknuti na njegu koja je sljedi.A sto se tice mitesera,trenutno ne.Bar mislim tako.U roku par dana trebalo bi se koliko toliko ocistiti,ali sve ovisi o kolicini mitesera i sa cim ti radi.Ja sam isla kozmeticaru jednom ili dvaput samo.Isla sam na ciscenje akni to mi je istiskivala i neki mehanicki piling lica mi je radila.Lice se je popravilo,ono nije bilo toliko gnojnih pristica ali vise nisam dolazila jer mi je koza bila crvena i izritirana.Zato idi dermatologu.Kozmeticar moze ocistiti lice ako nisi tezak slucaj,mitesere,gnojne pristice i to...ali akne,crvenilo,oziljke,fleke to nikako.Akne moze ublaziti ali ukloniti nikako
(Zadnja izmena: 08-09-2008 02:44 AM od Svibanjska noć.)
08-09-2008 02:44 AM
oxer Nije na vezi
Teen Učesnik
*

Poruka: #6
Svibanjska noć Piše:Ja ti ne zivim u Bosni ja sam iz CroatiePokvaren zub Smijesak
Mislim da nebi trebao mazati tom kremom ako ti toliko isusuje kozu iako je djelotvorna.Jel sa jedne strane ti cisti lice a sa druge ga isusuje.
A kuzis,ako jednom zaboravis namazat normalno da ce se vratiti.Tako je i meni bilo jet treba kozu naviknuti na njegu koja je sljedi.A sto se tice mitesera,trenutno ne.Bar mislim tako.U roku par dana trebalo bi se koliko toliko ocistiti,ali sve ovisi o kolicini mitesera i sa cim ti radi.Ja sam isla kozmeticaru jednom ili dvaput samo.Isla sam na ciscenje akni to mi je istiskivala i neki mehanicki piling lica mi je radila.Lice se je popravilo,ono nije bilo toliko gnojnih pristica ali vise nisam dolazila jer mi je koza bila crvena i izritirana.Zato idi dermatologu.Kozmeticar moze ocistiti lice ako nisi tezak slucaj,mitesere,gnojne pristice i to...ali akne,crvenilo,oziljke,fleke to nikako.Akne moze ublaziti ali ukloniti nikako

Aha OK onda Smijesak
nista odo ja dermatologu, samo ne znam gdje Razmisljam
rekli su mi neki da mogu otici u bolnicu ima odjel dermatologije Mislim se ili pak negdje privatno ? Muti mi se
08-09-2008 05:05 AM
Svibanjska noć Odsutan
Pro Maneken-ka

Poruka: #7
Imas privatno ali to ces masno platit.Odi bolje u bolnicu,tamo ti je isto rade specijalisti dermatologije.Mozda ces nesto platiti a mozda i neces.Ipak je bolnica, zato.Znam da se neki tretmani placaju zato to kazem.BolnicaSmijesak
08-09-2008 05:23 AM
oxer Nije na vezi
Teen Učesnik
*

Poruka: #8
Ocean_Soul Piše:Imas na Kosevu dermatologa u istoj zgradi gdje je oftamologija. Koliko se sjecam. Samo sjedi u taxi i reci na oftamologiju na Kosevo. LOL
Ali koliko znam, trebat ce ti uputnica. Otidji kod porodicnog doktora pa tamo pitaj, on/ona ce ti sve znat rec.
Imam uputnicu ali je stara tri mjeseca LOL valjda ce me pustiti preko nje, a rekli su mi o domu zdravlja da mogu otici ili na kosevo ili u vojnu.

Znaci odem na oftamologiju i na recepciji predam to klasicna procedura, pregleda me dermatolog i kaze sta bi trebao koristit ?
08-09-2008 11:15 PM
kokica Nije na vezi
Pro Maneken-ka

Poruka: 1,456
Poruka: #9
Svibanjska noć Piše:Imas privatno ali to ces masno platit.Odi bolje u bolnicu,tamo ti je isto rade specijalisti dermatologije.Mozda ces nesto platiti a mozda i neces.Ipak je bolnica, zato.Znam da se neki tretmani placaju zato to kazem.BolnicaSmijesak

ja idem kod dermatologa na ciscenje lica i svaki tretman placam 50 maraka.ocisti mi cijelo lice,jos uradi neke tretmane sa strujom,dezinfekcijom,ampulama i dobijem gratis neku masku. Smijesak idem redovno na to,i stvarno pomaze.

Zaljubljen/a Sve je lako kad si mlad ... Zaljubljen/a
09-09-2008 02:13 AM
Svibanjska noć Odsutan
Pro Maneken-ka

Poruka: #10
To sa strujom jel ides na dermoabraziju ili mikrodermoabraziju?^
Sta ti zapravo radi sa strujom?
09-09-2008 02:17 AM