Odgovori 
Fiksni aparatić
kokica Nije na vezi
Pro Maneken-ka

Poruka: 1,456
Given 0 thank(s) in 0 post(s)
Poruka: #1
Fiksni aparatić
Nisam znala gdje postaviti temu,pa sam je odlucila staviti u Zdravlje.Uskoro trebam nositi fiksni aparatic za zube,ali uopste nisam upoznata sa tim.voljela bih da mi neko ko ga nosi ili ga je nosio(ili bar zna nesto o tome)kaze nesto vise o tome.Koliko se obicno nosi,da li smeta,zulja,da li se puno vidi,moze li se sve jesti.
Imam 2 prednja zuba kriva(idu jedan preko drugog,i jedan je malo duzi od drugog).Da li je neko imao slicno iskustvo,ili zna nekoga?
Eto,bila bih zahvalna ako bi mi malo bolje objasnili,jer se prvi put susrecem sa tim.

hvala!

ima li tema?Muti mi se

Zaljubljen/a Sve je lako kad si mlad ... Zaljubljen/a
08-10-2008 05:53 AM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Fidel Castro Nije na vezi
Administrator Foruma

Poruka: 3,343
Poruka: #2
RE: Fiksni aparatić
Ja sam nosio takvu fixnu protezu skoro 2 godine...

Trebalo je da nosim godinu a na kraju je bilo skoro 2...

Nije velika filozofija... Jedes sta oces, samo prije spavanja dobro cetkicom operes zube/protezu...

Svaki odredjeni period ides kud zubara na pregled da vidi kako ti napreduju zubi i da li treba nesto da se steze, opusta ili pomijera...

U pocetku malo steze ili cak boli ali vremenom se naviknes...

Vidi se ali nije nista strasno...

Ako te zanima jos sta konkretno, pitaj...

[Slika: teensignature.jpg]
08-10-2008 11:39 AM
Posjeti web stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
kokica Nije na vezi
Pro Maneken-ka

Poruka: #3
boli li to samo postavljanje?
i jesu li ti se ispravili zubi kad si je skinuo?ne znam,ja imam dva prednja zuba kriva i malo je jedan duzi od drugog.kad se ispravi mislim da bi se opet vidjela razlika.kako da to rijesim?moze li se nadograditi to malo sto ostane?onda mi je bezveze uzimati protezu ako ce mi kad se isprave biti razlicite velicine.

08-10-2008 02:48 PM
Jocker Nije na vezi
Pro Maneken-ka

Poruka: 1,580
Poruka: #4
Za velicinu se ne brini to se da izbrusiti i ne predstavlja nikakav problem... samo postavljanje bi trebalo da je bolno, jer se ta vrsta aparatica "zasarafi" za zube... ja imam kolegicu koja je na kraju 4 srednje ugradila aparatic i kaze da je jako bolno, nakon zatezanja jako je tesko jela cvrstu hranu zbog bolova... nemoj da te obeshrabri moj post, sasvim suprotno moj savjet ti je da to uradis, da ti ne bi poslije u zivotu predstavljalo probleme... nemoze svatko kao ronaldinho Wink Plazim se Pokvaren zub

Scouse or die
Éire go Brách
09-10-2008 07:41 AM
kokica Nije na vezi
Pro Maneken-ka

Poruka: #5
jos me interesuje,ne mogu naci na netu nigdje,da li su one prozirne bravice(valjda se tako zove)skuplje od metalnih?i ima li ikakve razlike izmedju njih?(sto se tice ispravljanja).

09-10-2008 10:14 PM
Fidel Castro Nije na vezi
Administrator Foruma

Poruka: 3,343
Poruka: #6
Moje misljenje je da su estetski ljepse stvari manje efektne od onih "standardnih"...

Zato nemoj da te brine sto su ti "srafici" metalni a ne prozirni jer sam ja ustvari samo takve i gledao na ljudima i nije nista ruzno...

Boli li? Pa boli u pocetku, vremenom se naviknes... I naravno, u pocetku teze jedes cvrstu hranu zbog bolova pri jakom ugrizu...

Da, ispravili su mi se zubi a sto se tice razlike u velicini, kao sto rece Jocker, to je najmanji problem...

[Slika: teensignature.jpg]
11-10-2008 12:56 AM
Posjeti web stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Svibanjska noć Odsutan
Pro Maneken-ka

Poruka: 2,614
Poruka: #7
Ja svakome preporucuje fiksni aparati nego onaj sta se skida.Jer sam ja dobila takav i zubi mi se nisu ispravili a da sam imala fiksni sad bi bila gotova.I kao da to jos nije dosta imam malu celjust i visak zubi i trebala sam vaditi zuba ali cetiri zdrava zuba ali nisam jer ortodont valjda nije htio.A sad vidim da bi trebala i hocu
11-10-2008 01:50 AM
Jocker Nije na vezi
Pro Maneken-ka

Poruka: 1,580
Poruka: #8
to je samo bila doktorova greska. ja sam nosao mobilni aparatic 2 godine cini mi se. imao sam problem da su mi se prednja dva zuba preklapala, pa se moralo ispraviti. na moju srecu uspjelo je i sad nemam vise problema Pokvaren zub

Scouse or die
Éire go Brách
11-10-2008 02:07 AM
kokica Nije na vezi
Pro Maneken-ka

Poruka: #9
da i meni se preklapaju prednja 2.
bila sam kod ortodonta,i izabrala sam onu estetsku,rekao je da nema razlike u efikasnosti,nego samo da se ne vide one bravice.i sad cekam da dodje.rekao je i da nece biti potrebe da se nadograjuje jer ce mi proteza "dignuti"taj jedan pa ce se sve ispraviti,i biti kako treba.

13-10-2008 12:52 AM
Metal_MIX Nije na vezi
Teen Maneken-ka

Poruka: 579
Poruka: #10
ja sam ga nosio! uopšte me nije boljelo dok sam ga stavljao. Imaćeš malo problem u početku ali na kraju sve će biti ok!

Carpe Diem

I wish I had an angel
For one moment of love
I wish I had your angel
Your Virgin Mary undone
I'm in love with my lust
Burning angel wings to dust
I wish I had your angel tonight

13-10-2008 12:58 AM
Odgovori 

Verovatno Povezane Teme...