Odgovori 
Plodni i neplodni dani
sexy094 Nije na vezi
Teen prolaznik

Poruka: 1
Given 0 thank(s) in 0 post(s)
Poruka: #1
Plodni i neplodni dani
Kako se racunaju plodni i neplodni dani i da li se sigurno pridrzavati tih dana samo uz kondom??
21-05-2008 05:24 AM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Narina Odsutan
..Jolie mannequin, La petite..

Poruka: 2,367
Poruka: #2
RE: Plodni i neplodni dani
ala bokte.. objasnit cu ti sutra ili malo kasnije kad mi se bude dalo, ali sto mi je privuklo paznju ovdje jeste to da si na kraju posta stavio/la : i da li se sigurno pridrzavati tih dana samo uz kondom..?

metoda plodnih i neplodnih dana je jedan vid prirodne kontracepcije ali ti vidovi kontracepcije su jako nesigurni.. a kondom ti je jedino kontraceptivno sredstvo koje stiti i od SPI i od nezeljene trudnoce..

a pvoh dana ti nije nikako sigurno se pridrzavati.. i ne shvatam sta ce ti racunanje kad planiras koristiti kondom.. pa onda to nema nikakve razlike koji su dani u pitanju ako ti imas kondom za zastitu..

~ Budite sretni bez razloga, kao dijete. Problem je, ako ste sretni sa razlogom, taj isti razlog moze vam biti oduzet.
21-05-2008 07:40 AM
Svibanjska noć Odsutan
Pro Maneken-ka

Poruka: 2,614
Poruka: #3
Ja ti ne preporucujem takvu metodu kontracepcije kao zastitu od nezeljene trudnoce.Dosta je nesigurna i ja ti ju nebi preporucila isto kao nikome.Mislim da trebas imati jako redoviti menstrualni ciklus za to.Kako se racunaju to neznam jer se ne uzdam u to
21-05-2008 11:13 PM
ami Nije na vezi
Teen Maneken-ka

Poruka: 697
Poruka: #4
to se broji od dana kada dobijes menstraciju naprimjer dobila si 20 i za 12-15 dana ti je taj plodni dan od 2-5 tj na polovini menstrualnog ciklusa i samo taj jedan dan mozes da zatrudnis jer samo se taj dan otpusta jajna celija, i ako bas tog dana imas seksualni odnos postoji sansa da zatrudnis, a oni dani koji su neplodni nemozes da zatrudnis, ali tu metodu trebali bi da koriste samo one cure koje imaju redovnu menstruaciju, jer kod neredovne mogli bi se prevariti i pogresno izracunati

Jos se porezem na tvoje dodire od stakla
nikada se ja iz tvog srca nisam makla
i još branim te a znam da istina je tanka
ja nisam ziva od kad tvoja me je ruka dotakla
30-03-2009 02:44 AM
ami Nije na vezi
Teen Maneken-ka

Poruka: #5
nama je profesorica govorila da samo taj jedan dan u mjesecu moze zatrudniti

04-04-2009 08:22 AM
ami Nije na vezi
Teen Maneken-ka

Poruka: #6
ja idem u medicinsku, to mi predaje doktorica koja je to zavrsila valjda zna

04-04-2009 10:16 PM
ami Nije na vezi
Teen Maneken-ka

Poruka: #7
ja sam, joj napisala sto sam ucila i sto znam , svak ima pravo da kaze, ti mislis tako ok ja ovako i gotovo

04-04-2009 10:23 PM
AidA Nije na vezi
Teen Extra Učesnik
**

Poruka: 416
Poruka: #8
Ami,ta profesorica je pogrijesila.,ili se nije pravilno izrazila.
Kako je vec Ocean_Soul rekla moze se zatrudniti bilo kad,ali je tokom plodnih dana vjerovatnoca trudnoce najveca.
Evo sam nasla neki kalkulator za racunanje,sada ne znam koliko to moze biti tacno : http://web.mef.hr/if/alati/racunala/skri...oncep.html
A evo i sta kaze google: Plodni dani

Plodni dani predstaljaju period u menstrualnom ciklusu žene kada je verovatnoća začeća najveća. Tokom ciklusa jajnik oslobadja jajnu ćeliju koja je spremna za oplodjenje i taj proces se naziva ovulacija. Da bi odredili kada su plodni dani potrebno je da bliže pogledamo ženski menstrualni ciklus.

Menstrualni ciklus je period izmedju dva menstrualna krvarenja. Menstrualni ciklus u proseku traje 28 dana ali je taj period različit i može da traje negde između 24 i 35 dana. Ciklus možemo podeliti u dva dela- pre ovulacije i posle ovulacije. Prvi dan menstruacije se računa kao prvi dan ciklusa. Duzina perioda pre ovulacije a samim tim i dužina ciklusa jako varira. Međutim period posle ovulacije je skoro uvek iste duzine: nekim ženama traje 12, nekim 16 ali je prosek 14 dana. Uzimajući u obzir da oslobodjena jajna ćelija zivi od 12 do 24 časa i da spermatozoidi mogu da prezive unutar žene do 5 dana (u proseku 3)- najplodniji period je oko 5 dana pre ovulacije i 1 do 2 dana posle ovulacije tj pošto se ovulacija odigrava oko 14 dana pre menstruacije- najplodniji period je od devetnaestog dana pre sledeće menstruacije pa do sve do desetog dana pre menstruacije.

Parovi koji prate menstrualni ciklus i izbegavaju plodne dane kao jedinu vrstu kontracepcije često pogresno misle da period traje tačno 28 dana i da ovulacija nastupa tačno 14 dana od početka menstruacije. Takav stav često dovodi do neželjene trudnoće.

Za kraj još treba skrenuti pažnju da nije svako krvarenje menstrualno krvarenje, da period ne traje tačno 28 dana kod većine žena i da je veoma teško tačno odrediti kada će se dogoditi ovulacija. Zbog svega navedenog ako ne zelite trudnoću preporučujemo da obavezno koristite neki drugi vid kontracepcije.

[Slika: 1950d1d49bdd0ed3dk0nw1o.jpg]
04-04-2009 10:46 PM
zbunjena Nije na vezi
Teen Učesnik
*

Poruka: 6
Poruka: #9
Plodni dan je jedini dan kada se moze zatrudniti! Istina ali takoder SPERMA se moze zadrzati unutar zene i do 10 dana.... drugim rijecima ---> MOZES ZATRUDNITI I KASNIJE!
26-08-2009 07:58 AM
ivaiva Nije na vezi
Teen Extra Učesnik
**

Poruka: 199
Poruka: #10
Pa nije to JEDAN plodni dan! Vise je plodnih dana u toku mjeseca, plus to sto spermiji mogu bit zilavi i prezivjeti par dana unutra, plus to sto katkad osim jednog jajasca u jednom mjesecu mogu iz jajnika izaci dva ili vise! Znaci to je jako jako nesigurna metoda. A tko zeli vjerovati da je to samo taj jedan dan-zao bi mi bilo da vam se desi dijete ako ga ne zelite.
26-08-2009 08:12 AM
Odgovori 

Verovatno Povezane Teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: Zadnja Poruka
27 Neplodni i plodni dani ? maida123 3 810 10-07-2012 02:14 AM
Zadnja Poruka: roSSonera

Skoči na Forum: