Odgovori 
Prva Gimnazija Sarajevo
LoLo Nije na vezi
Teen Učesnik
*

Poruka: 51
Given 0 thank(s) in 0 post(s)
Poruka: #1
Th_jockey Prva Gimnazija Sarajevo
hej,dobri i pametni ljudi iz 1.Gimnazije u Sarajevu!Fenser
ko ide u ovu skolu..bil mi mogao pomoci malo?razmisljala sam upisati je,al neznam nista kako je u njoj. kakvi su ljudi u njoj,jeli tesko,kakvi su prijemni,i tako te stvari?Mislim se

There is no way to peace,peace is the way! Peace
26-02-2010 04:34 AM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
robijas Nije na vezi
Teen Extra Učesnik
**

Poruka: 407
Poruka: #2
RE: Prva Gimnazija Sarajevo
Prva je prva,ostale su druge.

Neces se pokajat,upisi.Prijemni ti je ko u svakoj drugoj gimnaziji.Raja je gradska vecinom,mada ima i papaka,ali su u manjini.Teska,kako za koga.Generalno nije teska.

Ono najbitnije,kad pobjegnes ne moras ici po nekim birtijama vec fino odes u neke najfinije kafice,kladionice u blizini,cevabdzinice,buregdzinice,sve ti blizu.

Max. length is 320 characters.
A ja imam samo jedan karakter.Valjda.
26-02-2010 07:25 AM
Black.magic.woman Nije na vezi
Teen Extra Učesnik
**

Poruka: 112
Poruka: #3
Skola kao skola je odlicna, mada ponekad previse forsiraju. Ako ne mislis uciti, nemoj se upisivati ovdje. Sve u svemu neces se pokajati. Ipak je to Prva gimnazija ^^

Al' meni eto, nista sem nas dvoje, nije znacilo...
26-02-2010 09:17 AM
LoLo Nije na vezi
Teen Učesnik
*

Poruka: #4
a hvala vam!
ja sam cula kako tu idu neki ljudi puni sebe,ufurani i tako neke bezze price,al mislis da takvih ima u svakoj skoli,i meni licno nebi smetali pretjerano!ako imate jos sta reci o skoli,pa pisite,da malo bolje razmislim,Smijesak

27-02-2010 04:31 AM
Sarajka Nije na vezi
Teen Extra Učesnik
**

Poruka: 167
Poruka: #5
Ah moja predivna Prva gimnazija. Ovako ako mislis da luftas Prva gimnazija NIJE za tebe, i bjezi od nje sto dalje mozes. Ali ako mislis da fino zagrijes stolicu i prihvatis se knjige (bar prva dva razreda dok se ne opredijelis za smijer u trecem) onda slobodno upisi. Mogu ti reci da je ovo DEFINITIVNO najzahtjevnija skola, ali ucenici Prve gimnazije (neluftaci) imamo puno vece znanje od nasih vrsnjaka iz ostalih srednjih skola.

Prijemni je isti kao i u svim drugim gimnazijama. Traje dva dana, prvi dan radis Engleski (to su oni testovi tipa dodaj jednu rijec, zaokruzi, procitaj tekst i odgovori na pitanja, ugl. osnove) i bosanski jezik (pisanje sastava), sto se tice bosanskog tu moras biti genijalac da ne prodjes ali BAS. Drugi dan se radi matematika, deset zadataka, 5 uradenih je za prolaz. Isto tako osnove, uvijek ima 5 zadataka koje mozes uraditi.

Postoji pet do sest odjeljenja (kod mene ima pet odjeljenja), a,b,c,d,e (odjeljenja a, b, c svih razreda od prvog do cetvrtog su jedna smjena(A), a odjeljenja d,e i f, su razlicita smjena (B) ).
Inace sto se tice smjena svake sedmice se mjenjaju (znaci ono prva-druga)

Profesori su zahtjevni u obje smjene, mada meni se nakako cini da su u A smjeni zahtjevniji, mada se svejedno moze sa dosta stvari izvuci Pokvaren zub.

^^ A sto se tice tih nafuranih, mah kretena ima svugdje. Ali ima dosta normalne raje Pokvaren zub.
Ako te jos nesto zanima pitaj LOL.

Fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me.
(Zadnja izmena: 27-02-2010 05:12 AM od Sarajka.)
27-02-2010 05:08 AM
teen_lutka Nije na vezi
Teen Extra Učesnik
**

Poruka: 498
Poruka: #6
(27-02-2010 05:08 AM)Sarajka Piše:  Ah moja predivna Prva gimnazija. Ovako ako mislis da luftas Prva gimnazija NIJE za tebe, i bjezi od nje sto dalje mozes. Ali ako mislis da fino zagrijes stolicu i prihvatis se knjige (bar prva dva razreda dok se ne opredijelis za smijer u trecem) onda slobodno upisi. Mogu ti reci da je ovo DEFINITIVNO najzahtjevnija skola, ali ucenici Prve gimnazije (neluftaci) imamo puno vece znanje od nasih vrsnjaka iz ostalih srednjih skola.

Prijemni je isti kao i u svim drugim gimnazijama. Traje dva dana, prvi dan radis Engleski (to su oni testovi tipa dodaj jednu rijec, zaokruzi, procitaj tekst i odgovori na pitanja, ugl. osnove) i bosanski jezik (pisanje sastava), sto se tice bosanskog tu moras biti genijalac da ne prodjes ali BAS. Drugi dan se radi matematika, deset zadataka, 5 uradenih je za prolaz. Isto tako osnove, uvijek ima 5 zadataka koje mozes uraditi.

Postoji pet do sest odjeljenja (kod mene ima pet odjeljenja), a,b,c,d,e (odjeljenja a, b, c svih razreda od prvog do cetvrtog su jedna smjena(A), a odjeljenja d,e i f, su razlicita smjena (B) ).
Inace sto se tice smjena svake sedmice se mjenjaju (znaci ono prva-druga)

Profesori su zahtjevni u obje smjene, mada meni se nakako cini da su u A smjeni zahtjevniji, mada se svejedno moze sa dosta stvari izvuci Pokvaren zub.

^^ A sto se tice tih nafuranih, mah kretena ima svugdje. Ali ima dosta normalne raje Pokvaren zub.
Ako te jos nesto zanima pitaj LOL.

Iako ne idem u tu Gimnaziju (zivim u TZ), kako sam skontala - vi mjenjate smjene(A-B), ali i profesore ?? Onako me zanima.
27-02-2010 08:30 AM
Sarajka Nije na vezi
Teen Extra Učesnik
**

Poruka: 167
Poruka: #7
^^ Ne predaju nam isti profesori Pokvaren zub.

Suada (matematika) ima radare i ogromnu memoriju (koja je ucinkovita kod pamcenja bjezanja ali ponekad zakaze kad su u pitanju formule), tako da kod nje mozes jednom pobjeci, ali onda te pegla do kraja zivota (ili bar do kraja cetvrtog xD).

Filipovic Kvisko- s njenih casova ne bih nikada bjezala jer su mi zanimljivi, a i generalno ona je odlican profesor Pokvaren zub.

Jasmina Melkic aka moja razrednica (bosanski)- pusta druge da luftaju ali njen razred ne smije LOL

Mozda su mene zapali zahtjevni profesori, ali od ovih koi mi sada predaju mozes eventualno luftati sa... Informatikeiponekad sa drugih predmeta, ali tu ti treba vise srece nego pameti Pokvaren zub.

A sto se tice testova i toga, uvijek se daju nabaviti, a i moze se masala prepisati LOL.

Fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me.
27-02-2010 12:04 PM
LoLo Nije na vezi
Teen Učesnik
*

Poruka: #8
hvala vam puno,ako jos nesto zatreba javim vam! Smijesak

27-02-2010 06:43 PM
Black.magic.woman Nije na vezi
Teen Extra Učesnik
**

Poruka: 112
Poruka: #9
(27-02-2010 10:54 AM)robijas Piše:  
(27-02-2010 05:08 AM)Sarajka Piše:  Ah moja predivna Prva gimnazija. Ovako ako mislis da luftas Prva gimnazija NIJE za tebe, i bjezi od nje sto dalje mozes. Ali ako mislis da fino zagrijes stolicu i prihvatis se knjige (bar prva dva razreda dok se ne opredijelis za smijer u trecem) onda slobodno upisi. Mogu ti reci da je ovo DEFINITIVNO najzahtjevnija skola, ali ucenici Prve gimnazije (neluftaci) imamo puno vece znanje od nasih vrsnjaka iz ostalih srednjih skola.
Ne bih se bas slozio sa ovim.

Itekako se moze luftat,kao i u svakoj drugoj skoli.

Kod profesora Slagija(filozofoija) znalo je da fali po 15 ucenika,a on dusa ne bi skonto.(mada ja nikad nisam bjezo sa filozofije.)

Profesorica Filipovic(historija) njene casove sam redovno provodio u epohi ispijajuci jutranju kafu.

Mirhan Kiso(sociologija),on bi i skonto da nisi tu al te ne bi zapisao iz razloga jer je predobar profesor.I on je s nama redovno pio kafe.

Sanja Vuk(matematika),je dosta pouzdana bila za bjezanje,mada je ona znalo po nekad i primjetit pa zapisati.ALi generalno od 10 luftanja 7 puta te ne bi zapisala.

Dusanka Hodzic(bosanski) nju jednostavno pitas da te pusti.mene je uvijek pustala jer sam furo knjizevnostZaljubljen/a

Da je najzahtjevnija ne bih rekao.KSC,Bosnjacka pa i Druga gimnazija su po meni zahtjevnije sto se tice ucenja.

Hahaha. Sanja nije pouzdana za bjezanje, al nikako. Radi nje sam nagurala barem 10 neopravdanih. Al eto, dosta je popustljiva. Svidja mi se sto kada obori ucenika daje kontrolne sve dok ne popravi. Mada su kod nje kontrolni svake sedmice, i to nimalo jednostavni zadatci.

Jedino Druga gimnazija je zahtjevna koliko i Prva gimnazija. I kod njih bas forsiraju. U Bosnjackoj uopste nisu toliko zahtjevni, kao ni u KSC.u . Doduse, u svakoj se mora uciti. ^^

Al' meni eto, nista sem nas dvoje, nije znacilo...
(Zadnja izmena: 28-02-2010 12:18 AM od Black.magic.woman.)
28-02-2010 12:14 AM
LoLo Nije na vezi
Teen Učesnik
*

Poruka: #10
cula sam i da imaju smjerovi,jel stvarno i kako to ide,koji predmeti imaju?
jeli imaju pripreme za prijemni,znam to bude u nekim skolama?
eto to je za sada.

28-02-2010 05:08 AM
Odgovori 

Verovatno Povezane Teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: Zadnja Poruka
  HITNO! DRUGA ILI TRECA GIMNAZIJA?? visokaa 15 2,055 30-08-2011 06:18 AM
Zadnja Poruka: Black_cat
  Sarajevo koledz lejla* 87 27,212 09-03-2011 11:04 PM
Zadnja Poruka: lamija910
  Opca gimnazija Mostar Smells like a teen spirit 3 2,236 29-01-2011 08:02 AM